Zapewne większość osób zadaje Sobie pytanie Kto może założyć własny sklep internetowy? Ile to może kosztować? I co muszę wiedzieć zanim podejmę kroki do własnego biznesu jakim będzie sklep internetowy.
Sprawa wygląda dosyć jasno, sklep internetowy może założyć każdy z Nas bez jakichkolwiek większych wymagań, nie potrzebujemy do tego wyższego wykształcenia czy specjalnych umiejętności, wystarczy że wiemy co chcemy sprzedawać i w jakiej dziedzinie odnajdujemy się najlepiej.
Możemy działać na kilka sposobów mając własny sklep, popularną metodą jest rodzaj sprzedaży współpracując jako Dropshipping, do tego rodzaju współpracy nie potrzebujemy własnego magazynu, więc nie mamy wszędzie leżących ciuchów w domu i nie musimy biegać na pocztę wysyłając do każdego z osobna paczkę, a wszystkimi takimi obowiązkami zajmuje się właśnie Hurtownia z którą mamy podpisaną umowę. Oczywiście możemy też go prowadzić jako samotny wilk robiąc to co Hurtownia, ale jednak Samemu.
Jeżeli chodzi o sprawy finansowe związane ze sklepem mamy dwie opcję, pierwszą jest gotowe oprogramowanie gdzie jest to jedna z najtańszych i mało skomplikowanych metod, a kupując taki pakiet za mniej więcej 70 złotych jeszcze tego samego dnia możemy zacząć Swoją przygodę ze sprzedażą. Drugą opcją jest również stworzenie własnego oprogramowania, co już ponosi wyższe koszta sumując do Nich Sam serwer który może kosztować od 100 złotych.
Programista, wprowadzający zmiany w kodzie, cena to od 100 złotych za godzinę..
Koszt związany z ręcznym dodawaniem asortymentu wynosi od 3000 złotych.
Dodatkowo Sam Grafik może kosztować całościowo od 1000 złotych
I na koniec jeszcze Administrator gdzie suma ponosi do 150 złotych za godzinę.
Więc wszystko zależy od Naszych potrzeb i wymagań.
A zanim cokolwiek zaczniemy działać, musimy oczywiście założyć własną działalność gospodarczą gdzie samo Jej założenie możemy wywnioskować online, ale moment, przecież to kolejne wydatki finansowe, Prawda? Samo założenie własnej działalności jest dosłownie darmowe, lecz opłacenie składek ZUS to minimum 370 złotych a w przypadku korzystania z ulgi na start, gdzie mamy taką możliwość przez kolejne dwa lata płatność wynosi 540 złotych, a później już około 1400 złotych plus doliczmy jeszcze księgową gdzie zwykle płacimy 100 złotych miesięcznie.